یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
خانه / تکنولوژی دوستدار محیط زیست / کتابتان را بکارید!

کتابتان را بکارید!

درخت از کتاب

همه ما می‌دانیم که کاغذهای کتاب از درخت‌ ساخته می‌شوند. اما در آرژانتین کتابی به چاپ رسیده‌ است که به درخت تبدیل می‌شود. این کتاب «پدر من در جنگل بود» نام دارد. ویژگی این کتاب آن است که می‌توانید پس از خواندن، آن را به سادگی به طبیعت بازگردانید. برای این کار فقط کافی است یک حفره در خاک ایجاد کنید، این کتاب را در آن بکارید و صبر کنید تا به یک درخت تبدیل شود.

کاغذهای بازیافتی و جوهر تجزیه‌پذیر

این کتاب بی‌نظیر کودکان، دست‌ساز است و بر روی کاغذ‌های بازیافت‌ شده و بدون اسید، با استفاده از جوهر تجزیه‌پذیر چاپ شده است و دانه‌های درخت جاکاراندا (پیچ‌اناریان)* در خمیر کاغذ آن جاسازی شده‌اند. انتشارات این کتاب، با نام پکیونو ادیتور (Pequeño Editor) در بوینس‌آیرس، پایتخت کشور آرژانین واقع است. «پدر من در جنگل بود» به عنوان بخشی از کمپین «درختِ کتاب درخت»، که تلاش دارد جوانان را در جای جای جهان به کتاب و محیط‌ زیست علاقمند کند، ایجاد شده است. هرچند که ترغیب جوانان به این دو موضوع کار دشواری است، اما این راه، راهی بسیار زیبا برای رسیدن به این اهداف است.

این کتاب توسط گاستی (Gusti)، یک تصویرگر آرژانتینی که شهرت جهانی دارد نوشته شده، و یک تصویرگر فرانسوی به نام آن دسی (Anne Decis) تصویر‌گری‌اش را به عهده داشته است. داستان کتاب را گاستی بر اساس تجربیات کودکی خود نوشته است. این کتاب که توسط پسری با نام تئو (Théo) روایت می‌شود، بازگوکننده ماجرا‌‌های پدر تئو در جنگلی در اکوادر است و برای رده سنی ۸ تا ۱۲ طراحی شده است.

در کتابفروشی‌های آرژانتین، این کتاب را در ویترین‌‌ها و در حال تبدیل شدن به درخت نمایش می‌دهند.

ویدیوی مربوط به این کتاب را می‌توانید در اینجا ببینید. 

*درخت جاکاراندا که بومی مناطق گرمسیری است، گل‌های خوشه‌ای و نیلی رنگ می‌دهد و گاه تا ۱۸ متر قد می‌کشد.

منبع: مدرسه‌‌ی ترویجی پرتو

درباره‌ی سرودار

کار اصلی ما در تیم سرودار افزایش آگاهی محیط زیستی و معرفی محصولات دوستدار محیط زیست است. ما اینکار را در جهت توسعه­ ی استفاده از محصولات سازگار با محیط زیست در تمامی جنبه­ های زندگی انجام می‌دهیم.

همچنین ببینید

دستمال توالت بامبو

دستمال توالت بامبو

در تلاشی برای کاهش اثرات محیط زیستی دستمال‌های توالت، تیم Tushy یک جایگزین از جنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *