چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
خانه / رادیو کتاب سرودار / رادیو کتاب سرودار (قسمت اول) – معرفی کتاب هوش محیط زیستی

رادیو کتاب سرودار (قسمت اول) – معرفی کتاب هوش محیط زیستی

رادیو کتاب سرودار - هوش محیط زیستی

سلام بر مخاطبان دغدغه‌مند و کتاب‌دوست وبسایت سرودار:)

خوشبختانه رادیو کتاب سرودار با همکاری ارزشمند سرکار خانم نسترن کاوه، از فعالین عزیز محیط زیست گیلان و دغدغه‌مند در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی، از شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ رسماً فعالیت خود را آغاز کرد. در رادیو کتاب سرودار بنا داریم تا در هر قسمت یک کتاب در حوزه‌ی محیط زیست را با صدای دلنشین خانم کاوه معرفی و مرور کنیم. در زیر قسمت اول رادیو کتاب سرودار با معرفی کتاب هوش محیط زیستی تقدیم شما خوبان می‌گردد:

دانلود رایگان معرفی کتاب هوش محیط زیستی

محتوای قسمت اول رادیو کتاب سرودار – معرفی کتاب هوش محیط زیستی:

در این کتاب با چند و چون انقلاب اطلاعات که در راه است آشنا می‌شویم.

اکثر ما به عنوان مصرف کننده، دلمان می‌خواهد در موقع خرید، انتخاب صحیحی داشته باشیم. اما عملکرد صحیح یک نفر می‌تواند تأثیر گذار باشد؟ و از آن مهم‌تر، انتخاب صحیح چیست؟

دانیل گلمن در این کتاب تکان‌دهنده، همه چیز را راجع به آنچه می‌خریم بیان می‌دارد و دلایل این که چرا باید در شیوه‌ی خرید خود تجدید نظر کنیم را ارائه می‌دهد و در همین رابطه به بحث در مورد محیط زیست، مواد و ترکیبات زیان‌بخش، کار کودکان و غیره می‌پردازد. وی معتقد است گروه‌های «سبز» طرفدار محیط زیست، به واسطه‌ی نادیده گرفتن اثرات وسیع و گسترده‌ی آنچه می‌خریم و انجام می‌دهیم، بیش‌تر از آن که به محیط زیست خدمت کنند بدان ضرر می‌رسانند.

هوش زیست‌محیطی نشان می‌دهد که پدیده‌ی آشکارسازی بنیادین – یعنی دسترسی به اطلاعات کامل راجع به همه‌ی جنبه‌های فرایند تولید یک محصول – می‌تواند موجب قدرت گرفتن مصرف کنندگان و خریداران شود و سرنوشت تجارت و داد و ستد را تعیین کند. شرکت‌ها و کارخانجات دیگر قادر نیستند شهرت و اعتبار خود را کنترل کنند و برای نخستین بار آنچه عملاً انجام می‌دهند مهم‌تر از آن چیزی خواهد بود که می‌گویند و تبلیغ می‌کنند.

منبع: سرودار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *