چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
خانه / علائم تجاری محیط زیستی / گواهی عاری از ظلم خرگوش جهنده

گواهی عاری از ظلم خرگوش جهنده

آیا می‌دانستید هنوز بیش‌تر کشورهای خارج از اتحادیه‌ی اروپا اجازه می‌دهند که حیوانات برای تست‌های ظالمانه‌‌ی لوازم آرایشی مورد استفاده قرار گیرند؟ و تقریباً تمامی کشورها هنوز تست بر روی حیوانات را در زمینه‌ی محصولات شوینده بلامانع می‌دانند.

در حالیکه اکنون بسیاری از کشورها اتحادیه‌ی اروپا را سرلوحه‌ی خود قرار داده و تست‌های ظالمانه‌ی لوازم آرایشی را ممنوع کرده‌اند، اما هنوز در سراسر جهان، به دلیل تست‌های روتین برای ترکیباتی که در دئودورانت‌ها، رژلب‌ها و مایع‌های ظرفشویی بر روی حیوانات انجام می‌شود، تعداد بیشماری از خرگوش‌ها، خوکچه‌های هندی، همسترها، موش‌ها و موش‌های صحرایی رنج می‌کشند و می‌میرند.

اما اوضاع حتماً نباید اینگونه باشد. تست‌های حیوانی در حال جایگزین شدن با روش‌های سریع‌تر، ارزان‌تر و قابل اعتمادتری  هستند. همچنین شرکت‌ها می‌توانند از ترکیباتی استفاده کنند که پیش از این بدون خطر شناخته شده‌اند.

صدها برند از لوازم آرایشی، محصولات مراقبت شخصی و پاک‌کننده‌ها گواهی عاری از ظلم را تحت برنامه‌ی بین‌المللی خرگوش جهنده دریافت کرده‌اند.

“گواهی عاری از ظلم خرگوش جهنده” تنها ضمانت به رسمیت شناخته‌شده‌ی جهانی است که نشان می‌دهد یک برند به معنای واقعی متعهد شده است تا برای محصولات خود تست بر روی حیوانات را خاتمه دهد.

گروه‌های عضو ECEAE تضمین می‌کنند که شرکت‌های گواهی‌شده معیارهای سختگیرانه‌ی ما را که شامل حسابرسی‌های مستقل است رعایت می‌کنند، پیش از اینکه از آن‌ها بخواهیم لوگوی خرگوش جهنده را نشان دهند.

محصولات گواهی‌شده‌ی دارای لوگوی “خرگوش جهنده” باید:

  • تضمین کنند که هیچ تست حیوانی برای محصولات نهایی و ترکیباتی که این محصولات از آن‌ها ساخته شده‌اند صورت نگرفته است. همچنین در کلیه‌ی مراحل توسعه‌ی محصول توسط خود شرکت، آزمایشگاه‌های آن، تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان مواد اولیه هیچ تستی نباید پس از یک زمان قطعی معین صورت گیرد.
  • به طور فعالانه زنجیره‌های تأمین خود را مورد نظارت قرار دهند تا سالانه اطمینان حاصل کنند که هیچ گونه تست حیوانی‌ پس از این زمان قطعی معین صورت نگرفته است.
  • رضایت دهند که حسابرسی مستقل از سیستم نظارت تأمین‌کننده ارائه دهند.

پرسش‌های متداول خرگوش جهنده (Leaping Bunny FAQs) را در این لینک بخوانید و از اینجا درباره‌ی شرکت‌هایی که دارای گواهی عاری از ظلم خرگوش جهنده هستند، اطلاع کسب کنید.

منبع: وبسایت ائتلاف کشورهای اروپایی برای خاتمه دادن به آزمایش‌های حیوانی
مترجم: سیده زینب مهدویان

۲ نظر

  1. سلام میشه لینک داخل مطلبو چک کنید.برای من مشکل داشت.ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *