یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
خانه / تکنولوژی دوستدار محیط زیست / دستمال توالت بامبو

دستمال توالت بامبو

دستمال توالت بامبو

در تلاشی برای کاهش اثرات محیط زیستی دستمال‌های توالت، تیم Tushy یک جایگزین از جنس بامبو عرضه کرده است. دستمال توالت بامبو عاری از هرگونه ماده‌ی سفید کننده است.

شرکت Tushy معتقد است که دستمال توالت در حال تخریب محیط زیست است. از این‌رو به تازگی جایگزینی که “راه حلی پایدار برای مصرف گسترده‌ی دستمال توالت” نامیده می‌شود را عرضه کرده است.

بر اساس آمار Tushy، هر ساله ۱۵ میلیون درخت و ۲۵۴ میلیارد لیتر ماده‌ی شیمیایی برای سفید کردن دستمال توالت استفاده می‌شود. همچنین ۱۵% از جنگل‌زدایی‌ها به خاطر تولید دستمال توالت اتفاق می‌افتد. دستمال توالت‌های بامبوی این شرکت کاملاً عاری از هر گونه سفید کننده بوده و نرم و لطیف هستند.

من اخیراً تعداد اندکی از دستمال توالت‌های جدید بامبوئی Tushy را دریافت کرده‌ام و آن‌ها را سرویس بهداشتی قرار داده‌ام. عکس‌العمل کودکانم نسبت به دستمال توالت جدید ترکیبی از چند واکنش مختلف بود. کوچک‌ترین آن‌ها گفت که نمی‌خواهد از آن استفاده کند، زیرا به گونه‌ای کثیف به نظر می‌رسد. گرچه اگر کمی منصف باشیم، دستمال توالت بامبو رنگ کمی دارد و اگر این تنها گزینه‌ای بود که او داشت، به زودی با آن کنار می‌آمد. از نظر دو فرزند بزرگ‌ترم دستمال کمی ضخیم بود. همچنین سوراخ‌های بین برگه‌ها برای جدا کردن دستمال کمی سفت‌تر بود. اما به نظر آن‌ها خیلی نرم بود.

فاقد بسته‌بندی پلاستیکی

من به دلیل این‌که دستمال‌ها واقعاً جاذب و محکم هستند، نسبتاً تحت تأثیر قرار گرفتم. در حالی که همزمان حداقل به نرمی تمام برندهای دستمال توالت سبزی هستند که قبلاً استفاده کرده بودیم. همچنین من از این‌که این دستمال توالت‌ها در پلاستیک بسته‌بندی نشده است، واقعاً قدردان هستم. البته قانع نشدم که این دستمال به نرمی یک بچه پاندا است، ممکن است به این خاطر این باشد که من هرگز بچه پاندایی نداشته‌ام.

دستمال توالت بامبو جدید نیست، اما واقعاً محبوب و موفق نشده است. شاید به این دلیل که فکر می‌شد خیلی گران است. اما همچون بیش‌تر کالاهای مصرف کنندگان، قیمت به تنهایی شاخص خوبی نیست. امکان دارد که دستمال توالت ارزان بخرید و مجبور باشید دو برابر استفاده کنید.

Tushy دستمال توالت بامبوی خود را ۱۸ دلار برای ۱۲ رول (رول‌های دوبل که در هر کدام ۲۰۰ ورق قرار دارد)، یا ۳۳ دلار برای ۳۶ رول عرضه می‌کند. همچنین یک تخفیف ۵ درصدی برای سفارشات تکراری در نظر گرفته است. هنگامی که با قیمت برخی از دستمال توالت‌های سبز موجود در بازار مقایسه شود، ممکن است دستمال توالت بامبو کمی گران به نظر برسد. اما بر اساس مصرف خودمان از دستمال توالت Tushy ممکن است این یک مقایسه‌ی دقیق نباشد. ضخامت و قابلیت جذب دستمال توالت بامبوئی Tushy می‌تواند موجب استفاده‌ی کم‌تر از آن شود. چیزی که حتی ممکن است اختلاف قیمت آن با سایر دستمال‌ها را جبران کند.

منبع: www.treehugger.com
ترجمه: سرودار

درباره‌ی سرودار

کار اصلی ما در تیم سرودار افزایش آگاهی محیط زیستی و معرفی محصولات دوستدار محیط زیست است. ما اینکار را در جهت توسعه­ ی استفاده از محصولات سازگار با محیط زیست در تمامی جنبه­ های زندگی انجام می‌دهیم.

همچنین ببینید

درخت از کتاب

کتابتان را بکارید!

همه ما می‌دانیم که کاغذهای کتاب از درخت‌ ساخته می‌شوند. اما در آرژانتین کتابی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *